Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Kup ściągi szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie wiele materiałów służących do wzmacniania szalunków, m.in. sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, rurki dystansowe, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować stosowny odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i są dostępne w rozsądnych cenach.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]