Balustrady ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

Stal jest popularnym stopem, na co wpływ przede wszystkim mają jej właściwości. Właściwy dobór komponentów stopu sprawia, iż wytworzone z niej przedmioty nie są podatne na utlenianie się, z tego powodu można ich stosować tam, gdzie mają kontakt z kwasami, jak również przy niekorzystnych warunkach zewnętrznych. W zestawieniu z jej interesującym wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej znakomity budulec do wytwarzania elementów mebli i wszelkiego typu poręczy oraz balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – odporne na rdzę

Balustrady ze stali nierdzewnej zdobyły znaczną popularność – można zauważyć je zarówno w budynkach publicznych, jak i na prywatnych posesjach. Właściwości tego stopu są szczególnie istotne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie korodują one nawet w niezmiernie wilgotnym otoczeniu, więc wystarczy im sezonowa konserwacja i na lata zatrzymują swój ładny wygląd. To ich wygląd sprawia, że doskonale współgrają ze współczesnym designem. Znakomicie pasują do przeszkleń, dekoracyjnego betonu oraz elewacji wykonanych z drewna.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do saun oraz basenów

Stal nierdzewna to doskonały budulec do produkowania poręczy do wnętrz nieruchomości – głównie tych zaaranżowanych w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. Osoby, które wybiorą poręcze ze stali nierdzewnej docenią także ich błyskawiczne czyszczenie, które nie wymaga wykorzystania specjalistycznych preparatów i łatwość ich konserwacji. Wytrzymałość na korozję powoduje dodatkowo, iż z tego materiału można wytwarzać stylowe i mocne uchwyty do łazienek oraz saun przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych bądź drabinki do basenów.