Budowa domów z bali – technologia, którą doceniliśmy ponownie

Budowa domów z bali - więcej informacji o tej usłudze.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali wznosi się z drewnianych bali, które układa się w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w takiej technologii prezentują się naprawdę pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, dzięki której mieszka się w nich doskonale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i bardzo kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które nierzadko generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w doskonałym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu również pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy budowane z bali na ogół spotkać można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są teraz chętnie budowane również w innych regionach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, co czyni je odpornymi na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Decydując się na dom z bali, powinno się pamiętać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych zlecić profesjonalistom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ujawnią się nieprzyjemne niespodzianki.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]