Co warto wiedzieć o izolacjach przeciwwodnych?

Wilgoć jest ogromnym zagrożeniem dla każdego budynku. Z tego względu tak ważne okazuje się wykonanie izolacji przeciwwodnej, która zabezpieczy go przed niebezpiecznym wpływem wody zawartej w ziemi. W niektórych sytuacjach odpowiednie okażą się izolacje lekkie, ale kiedy dom wzniesiony jest na gruncie bez odpływu wody opadowej, potrzebne okaże się zrobienie izolacji przeciwwodnej. Jej zrobienie rekomenduje się również, kiedy obiekt zlokalizowany jest na terenie niżej poziomu wody. Ważne jest, aby woda nie uszkadzała obiektu wskutek napierania na jego mury. Jakie jednak rodzaje izolacji przeciwwodnych się wykonuje? I wreszcie – komu zlecić wykonanie izolacji przeciwwodnej?

Izolacje przeciwwodne – jakie wyróżniamy ich rodzaje?

Rozpoznajemy 3 typy izolacji przeciwwodnych. Pierwszy rodzaj to izolacje przeciwwilgociowe, które wykonywane są, gdy nie ma znaczącego zagrożenia ze strony wody. Jeżeli jednak wilgoć okazuje się dużym problemem, powinniśmy wykonać któryś z dwóch pozostałych typów izolacji. Średnie stosuje się głównie na terenach z gruntem spoistym, bo tam często gromadzi się wilgoć. Izolacje ciężkie są natomiast wykorzystywane na obszarach, na których panuje wysokie ryzyko wystąpienia powodzi – takie izolacje muszą cechować się dużą odpornością oraz zabezpieczać obiekt również przed silnie napierającą wodą.

Izolacje przeciwwodne – znalezienie firmy

Jak nietrudno stwierdzić, solidność izolacji przeciwwodnych wpływa na ochronę lokatorów obiektu. Dlatego musimy dobrze rozważyć wybór ekipy, która je założy. O czym zatem musimy wiedzieć szukając firmy, która zrobi izolacje przeciwwodne? Najistotniejsze na pewno będą kwalifikacje jej pracowników – dobrze więc dowiedzieć się, ile lat świadczy podobne usługi i jak komentują ukończone przez nią projekty dotychczasowi klienci.