Ekologiczne domy drewniane – budownictwo przyjazne środowisku

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz domy drewniane Kraków.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie Polski domy z pustaków kształtem przypominające zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Z tego powodu z chęcią stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na ekosystem. W domach, które wykonano z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by taki dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. W konsekwencji domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór oraz swojskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje bardzo dobre samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy wykonane z drewna idealnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków i osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]