Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Mnóstwo śmieci nie może trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu zwłaszcza o te, które powstają podczas wszelkiego rodzaju remontów, gruntownych porządków na strychu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, fragmenty podłóg i okien, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i objętość

Wybierając kontener, warto skupić się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności odpowiednie będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, a także płytki ceramiczne lub zdjęte panele podłogowe.

Kontener – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Kraków czy Warszawa, ale też w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera w określone miejsce. Kontener należy zapełnić w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega utylizacji.