O zaletach usługi wynajmu szalunków

Uzyskaj więcej informacji o ofercie wypożyczalni szalunków Kraków

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, ale można zaobserwować również wersje wykonane ze stali, a niekiedy również tworzyw sztucznych. Innymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na osiągnięcie wymaganych rezultatów. Jednak z uwagi na duże ceny nie wszystkie firmy budowlane posiadają własne szalunki. Jeśli będą potrzebne, mogą bowiem po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

W jakich przypadkach postawić na wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków będzie trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeżeli jednak wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej firmy, dobrze rozważyć atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze go wybrać? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o funkcjonalności, gdyż trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować duże koszty.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób otrzymamy pewność, że szalunki będą solidne i praktyczne. Naprawdę ważna okaże się też obsługa korzystającego z usługi – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości warto zaś wejść do sieci i sprawdzić, co o usługach danego przedsiębiorstwa piszą wcześniejsi kontrahenci.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]