Okna energooszczędne – najważniejsze współczynniki

Chcesz zamówić okna energooszczędne? Wejdź na www.oknostol.com.pl

Najbardziej istotnym komponentem, o którym trzeba pamiętać przy termomodernizacji nieruchomości, są wysokiej klasy okna energooszczędne. Najlepiej sprawdzają się okna drewniane, które obecnie znajdziemy w wielu wariantach. W jaki sposób są zaprojektowane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – zainwestuj w komfort termiczny

Drewniane okna skonstruowane są z naturalnych surowców – np. dębu i modrzewia. Charakteryzują się świetnymi właściwościami, dzięki czemu dorównują oknom z aluminium. Pamiętajmy, żeby zwrócić baczną uwagę na przepuszczalność cieplną okien, zwłaszcza, jeśli modernizujemy dom przed miesiącami zimowymi. Gwarantuje to nie tylko dogodne warunki wewnątrz mieszkania, ale również oszczędność materiałów grzewczych. Czynnik przepuszczalności cieplnej musi być utrzymany na prawidłowym poziomie (tj. niższy niż 0,8 W/m2), a wtedy osiągamy komfort termiczny w lokalu. Ciepło zostaje w budynku, a przez szpary nie przenika wiatr z zewnątrz.

Okna energooszczędne – zwróć uwagę na stopień wygłuszania hałasu

Podejmując się wymiany okien sprawdźmy kolejny istotny parametr – współczynnik Rw. Kupmy dźwiękochłonne okna drewniane, jeśli chcemy uniknąć dokuczliwych dźwięków z zewnątrz. Bardzo ważne są także dokładne systemy uszczelniające – uniemożliwiają przenikanie zimna i hałasów. Współczesna technika zapewnia pozbycie się niepożądanego zgiełku, a także maksymalny komfort termiczny w lokalu, warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne.

Adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]