Pergola tarasowa – solidne i estetyczne zadaszenia zewnętrzne

Znajdź pergolę tarasową w Warszawie.

Masz własny dom z dużym ogrodem i zastanawiasz się jak dobrze wykorzystać tę przestrzeń, by stała się w wysokim stopniu funkcjonalna? Pragniesz przebywać mnóstwo godzin na świeżym powietrzu, nie tylko w pogodne dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest budowa wolno stojącej pergoli ogrodowej bądź zadaszenia tarasowego, dzięki którym możesz korzystać z takiego odpoczynku bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Pergola tarasowe jako znakomite rozwiązanie dla domów z ogrodem

Pergole są elementem stałym lub mobilnym, czyli składanym i rozkładanym w zależności od potrzeb, aczkolwiek właściciele domów z reguły decydują się na modele całoroczne. Pergola zamontowana do ściany domu formuje zadaszony taras, co częstokroć pokaźnie rozszerza przestrzeń użytkową obiektu. Pergola tarasowa ochrania lokatorów i ustawione pod nią przedmioty przed słońcem oraz deszczem. Wiele oferowanych na rynku wzorów pergoli tarasowych da się zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale także jako odrębny obiekt wkomponowany w przestrzeń ogrodu. Wypada dodać, iż niektóre wzory pergoli tarasowych można założyć też we wnęce między dwiema ścianami. Obecnie zadaszenia tarasowe wykonywane są z odpornych na korozję i mocnych stali nierdzewnej oraz aluminium. Zadaszenia całkowicie drewniane są już rzadkością.

Najlepsze projekty zadaszeń i pergoli tarasowych zapewniają dość szerokie możliwości dobrania ich pod kątem kubatury bądź rodzaju i koloru poszycia. Osoby nadzwyczaj wymagające bez trudu znajdą także zadaszenia zaopatrzone w użyteczne udogodnienia, takie jak wydajne systemy odprowadzania deszczówki, rolety boczne, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie zadaszeniem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, chociaż wciąż dostępne są modele ustawiane manualnie.

Pergola lamelowa i materiałowa?

Ci, którzy postanowili o budowie pergoli tarasowej mają do wyboru dwa rodzaje zadaszenia – lamelowe i materiałowe. W pergoli lamelowej zadaszenie uformowane jest z lameli, czyli “piór” funkcjonujących podobnie jak żaluzje. Można sterować kątem nachylenia lameli, dostosowując tą drogą natężenie promieni słonecznych przenikających przez zadaszenie bądź kompletnie je zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (najczęściej jest to mocna i wodoodporna tkanina PCV), które można przesuwać horyzontalnie. Zadaszenie da się zupełnie otworzyć lub zamknąć, ewentualnie pozostawić je w części odsłonięte. Każde z tych rozwiązań świetnie się sprawdzają, więc wybór konkretnej opcji zależy już całkowicie od preferencji klienta i jego indywidualnych potrzeb.

Adres:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]