Problemy z budową domu? Pomoże architekt

Poszukujesz fachowej porady architekta Kraków? Skieruj się na joannaklusak.com

Wzniesienie domu to na pewno najważniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Powinniśmy zatem starannie to zaplanować i skorzystać wtedy z porad fachowców. Największy wpływ na to, jakie skutki przyniosą nasze wysiłki, wywrze niewątpliwie projekt domu. Mamy szansę wprawdzie wybrać gotowy dokument, lecz by zyskać pewność, że budynek będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, warto skorzystać z usług architekta. Z uwagi na fakt, iż większość z was nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się zajmuje, powinniśmy napisać o tym parę zdań.

O czym nie zapominać przed spotkaniem z architektem?

To, czy projekt spełni konkretne oczekiwania, zależy szczególnie od skutków rozmowy z architektem. Zwracając się do architekta powinniśmy przemyśleć, jakich cech spodziewamy się po wznoszonym domu oraz umieć opowiedzieć mu o tym. Powinniśmy też zaznajomić się z najważniejszymi ustawami na temat budownictwa – dzięki temu szybciej się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy oczywiście się denerwować, bo w przypadku wątpliwości mamy prawo poprosić go o poradę.

Co będzie obowiązkiem architekta?

W pierwszej kolejności architekt opracuje projekt budowlany. To ów projekt będzie przeanalizowany przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na budowę. Powinny znaleźć się w nim rozwiązania, na których będzie oparta planowana budowa. Projekt wykonawczy posłuży zaś do znalezienia ekipy budowlanej oraz okaże się niezbędny podczas odbioru budowy. Zawartość tych projektów regulują specjalne ustawy.

Adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]