Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

Projekty budowlane Kraków. Zobacz, kto potrafi to przygotować

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą inwestycję niż budowa domu. Warto przy tym pamiętać, iż nie będzie to łatwe wyzwanie, zaś szczególne problemy związane są z załatwieniem najróżniejszych oficjalnych formalności. Najpierw powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę – zostanie ono zatwierdzone, kiedy okażemy projekt budowlany. Projekt powinien być opracowany przez architekta, zaś jego treść określają odpowiednie przepisy. Co więc powinien zawierać? Zapraszamy do lektury krótkiego tekstu.

Co musi być zawarte w projektach budowlanych?

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Plan powinien być opracowany na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę i zawierać rozmieszczenie istniejących i wznoszonych obiektów oraz instalacji elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się także informacje o miejscu składowania śmieci, układzie roślin i płocie. Projekty budowlane powinny poza tym posiadać projekty budowanych domów i nierzadko także informacje od podmiotów dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W niektórych przypadkach niezbędne będzie także załączenie wyników testów podłoża.

Projekty budowlane – po co są?

Jak wcześniej napisaliśmy, projekty budowlane będą niezbędne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że rozpoczęta inwestycja powinna odbywać się w myśl planu ustalonego w owym projekcie, zaś wszelkie niedopatrzenia mogą okazać się przyczyną jej nieodebrania.

Adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]