Szalunki – ich zastosowanie i sposób wykonania

Chcesz nabyć szalunki Kraków? Koniecznie odwiedź ten adres

Szalunki to to konstrukcja tymczasowa, którą w przeważającej liczbie przypadków robi się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale takie działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje oczekiwaną formę. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Z pomocą szalunków można również skutecznie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje wypełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych sytuacjach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zwiąże. Na ogół potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonywane są między innymi w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń oraz sufitów żelbetowych. Mają więc naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez nich nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są również profesjonalne podpory oraz dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkich rozmiarów firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w dźwigary, mocowania, a także sklejkę.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]