Szukasz ekspertów od hydroizolacji? Powierz ją doświadczonej ekipie

W toku budowy jakiegokolwiek obiektu, niezależnie czy jest to dom jednorodzinny czy biurowiec, już na etapie planowania trzeba zatroszczyć się o odpowiednie zabezpieczenie budowli przed wilgocią. Woda, która z czasem może przedostać się do nieprawidłowo lub w ogóle niezabezpieczonych murów zmniejszy ich solidność i zdolność do izolacji cieplnej, jak również doprowadzić do rozkwitu niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni.

Które części budowli trzeba chronić hydroizolacją?

Do najistotniejszych elementów, jakie powinno się chronić przed wilgocią należą głównie fundamenty, piwnice, balkony, dachy i tarasy, a więc te części struktury, które mają bezpośrednią styczność z opadami atmosferycznymi lub wodami gruntowymi. Każda budowa obiektu winna być poprzedzona szczegółową ekspertyzą i konsultacją z ekspertami, którzy określą, jakie elementy wymagają ochrony przed wodą i jakiej technologii należy użyć w odniesieniu do danych segmentów budynku. Na przykład, na betonowej ścianie fundamentowej wykonuje się izolację przeciwwodną, pokrywając ją powłoką uszczelniającej wyprawy cementowej (najlepiej od środka i z zewnątrz), a w przypadku ścian z bloczków betonowych – zaprawą wodoszczelną. W stabilnych ścianach z dziurawki, pustaka wypalanego czy cegły poleca się wykonanie poziomej i pionowej bariery dla wody. Natomiast tarasy izoluje się wielowarstwowo, pamiętając o tym, aby każda warstwa miała spadek zapobiegający kumulacji wody między nimi i odprowadzający ją do kanału. Tak samo hydrolizuje się również balkony.

Komu zlecić przygotowanie hydroizolacji?

Kluczowe jest, aby projektowanie hydroizolacji, polecić profesjonalnej ekipie, posiadającej wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu prac hydroizolacyjnych. Deweloperzy, inwestorzy oraz generalni wykonawcy skorzystają na współpracy ze ekspertami w toku prac związanych z hydroizolacją stropów i tarasów zielonych, uszczelnianiem zbiorników, przemysłowych obiektów żelbetowych oraz budowli w systemie „białej wanny”, a także montażem taśm dylatacyjnych, węży iniekcyjnych, taśm PVC czy uszczelek pęczniejących. Z kolei na zamówienie zarządców istniejących budynków ekipa ekspertów od hydroizolacji zajmie się m.in. uszczelnieniem, naprawą oraz inwentaryzacją przecieków wody, reperacją tarasów i balkonów, uszczelnieniem podszybii windowych czy wzmocnieniem gruntów pod fundamentami.