Catering świąteczny – tradycyjne wigilijne potrawy na stole

Tu sprawdzisz, jak zamówić catering świąteczny.

Ostatni tydzień roku to okres, który spędzamy najczęściej z bliskimi, lecz imprezy świąteczne urządzane są też w firmach. Nierzadko pracownicy firmy przygotowują je sami, osobiście przygotowując bożonarodzeniowe potrawy, lecz w sporych zakładach pracy ten model działania nie zawsze jest skuteczny. By więc pomóc sobie zadaniu planowania firmowych obiadów wigilijnych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, rekomendujemy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – rodzime potrawy i słodkie specjały

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole powinny stać polskie świąteczne przysmaki. To głównie dania rybne, np. chrupiący filet z karpia lub łososia oraz zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie również zupa grzybowa. Na talerzach nie może brakować też pierogów z grzybami i kapustą, które zwykle podawane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez przekąsek na zimno, np. bez sałatki jarzynowej lub ryby po grecku. Trzeba również zatroszczyć się o smakowity akcent na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy polecamy kutię z miodem, makowiec bądź lekki sernik.

catering świąteczny – dobierz potrawy, które wszystkim zasmakują

Organizację Bożego Narodzenia w firmie warto rozpocząć z pewnym wyprzedzeniem. Powinieneś wyznaczyć dzień spotkania oraz porównać go z planem urlopów zespołu. Umożliwia to dokładne obliczenie potencjalnej liczby uczestników imprezy, a w efekcie ułatwi zamówienie stosowną ilość porcji. Dobrze jest skonsultować z zatrudnionymi menu i wespół złożyć zamówienie na te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Istotne jest także to, by mieć wiedzę czy ktokolwiek z pracowników może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które używane są w deserach, albo są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają ryb oraz mięsa. Dla takich pracowników należy zamówić potrawy zgodne z dietą. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, lecz nie zalecamy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]