Implantologia – co warto wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to niestety trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie bardzo wygodne. Z tego względu tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są znacznie wygodniejsze, ale także posiadają sporo innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych efektów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, jakie typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczące skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tej pory powinien stosować zimne kompresy, a od razu po operacji – wystrzegać się alkoholu, gorących potraw oraz papierosów. Istotne będzie również stosowanie odpowiednich płukanek, które zwalczają dyskomfort oraz obrzęk.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na jakość życia chorych – dlatego tak ważne jest to, żeby wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych niespodzianek i problemów zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym stażem oraz pozytywnymi komentarzami wcześniejszych klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.