Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się także w wypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one dużo wygodniejsze od protez, a o ile odpowiednio o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, których używa się do ich wytworzenia. Z czego wytwarza się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – materiały

Na wstępie warto wspomnieć, że implant zęba to tylko ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który charakteryzuje się ogromną wytrzymałością. Jego bezsprzecznym atutem jest także to, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie koroduje – jego używanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z czego robi się korony implantów zębowych?

Wachlarz materiałów, z których wytwarza się korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną porcelanową, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a ponadto nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje też tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.