Komu powierzyć prowadzenie księgowości?

Kontakty z fiskusem mogą dla wielu biznesmenów okazać się źródłem sporych trudności. By uporać się z tym bez niebezpieczeństwa poważnych niekiedy kar pieniężnych, niezbędne będą fachowe kwalifikacje – a tych nie posiada większość przedsiębiorców. Jeśli więc niewiele wiemy o kwestiach podatkowych, dobrym wyjściem będzie zlecenie ich specjalistom. Duże przedsiębiorstwa zwykle zatrudniają etatowych księgowych, ale to wyjście bywa zbyt drogie dla mikrofirm. Ich szefowie słusznie postąpią zawiązując współpracę z dobrym biurem księgowym. Jak jednak znaleźć biuro świadczące najlepsze usługi księgowe? O czym musimy pamiętać, by uniknąć przykrych niespodzianek?

Usługi księgowe – na czym polegają?

Usługi księgowe świadczone przez dobre firmy zapewniają łatwe funkcjonowanie przedsiębiorstwa we wszystkich dziedzinach. Za ich sprawą bez problemu rozliczymy się z załogą, bez pomyłek obliczając należne im wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak napisaliśmy na początku, unikniemy też problemów z urzędem skarbowym i możliwych kar pieniężnych. Warto również zaznaczyć, iż usługi profesjonalnych biur pozwalają również na łatwe korzystanie z europejskich dotacji – na przykład dla pracodawców angażujących niepełnosprawnych.

Usługi księgowe – jakie będą odpowiednie?

Opisane zyski staną się jednak dostępne dla nas tylko wtedy, gdy znajdziemy właściwe biuro księgowe. Jak się z tym uporać? Najwięcej powie nam o tym fakt, czy konkretne biuro ma certyfikat przyznany przez Ministerstwo Finansów – gwarantuje on, że oferowane przez nie usługi za każdym razem są wysokiej jakości. Dobrze również postawić na usługi księgowe tych biur, które wykupiły ubezpieczeniem OC – w razie pomyłek możliwe sankcje zostaną uregulowane z otrzymanych dzięki temu środków.

Adres:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]