Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Budowa czy też przebudowa domu, prace w ogrodzie sprzątanie piwnicy albo strychu, odnowienie mieszkania – co łączy te, na pierwszą myśl kompletnie niepowiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, gdy nie jesteśmy w stanie przewieźć ich na własną rękę? W takich przypadkach najlepiej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem wygodnym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zapewnić transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także często zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. W sezonie zimowym to też najlepsza metoda na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, boisk, parkingów czy dróg wewnętrznych.