Lokalizacja, wystrój, pojemność – jak szukać domu weselnego?

Sala na przyjęcie weselne Kraków - ta niebywała oferta wszystkich zadziwi.

Ślub i mające po nim miejsce wesele to wydarzenie, o którym rodzina nowożeńców oraz ich goście będę pamiętać przez kilka miesięcy, a czasem nawet lat. Jeśli młoda para zechce zorganizować przyjęcie dla ogromnej ilości gości, pierwszym wyzwaniem, z jakim będzie musiała się zmierzyć, jest wybór odpowiedniej sali na wesele, w której goście spędzą ten niepowtarzalny wieczór w komfortowych warunkach.

Miejsce na wesele – jak wybrać?

Poszukując lokalu na wesele narzeczeni musi uwzględnić kilka dość istotnych okoliczności. W pierwszej kolejności musi znać ilość uczestników zabawy, by być pewnym, że w wybranej sali weselnej bez trudu znajdzie się tyle przestrzeni dla każdego. Goście muszą mieć swoje miejsce ich przy stoliku, ale ważne jest również, aby mieli gdzie tańczyć. Dodatkowo narzeczeni powinni sprawdzić jak daleko od miejsca ślubu znajduje się dom weselny i czy przedostanie się do niego będzie proste. Jeśli na uroczystość zaproszeni są bliscy i przyjaciele mieszkający w innym województwie, trzeba poszukiwać domu weselnego, w sąsiedztwie którego znajduje się bogata sieć hoteli. Trzecim zagadnieniem jest sama organizacja wesela, a więc zamówienie zespołu muzycznego oraz obsługi kelnerskiej, ułożenie menu i udekorowanie sali. Takie tematy mogą przekroczyć możliwości pary młodej, toteż warto szukać takich domów weselnych, które świadczą wsparcie w zakresie kompleksowej organizacji przyjęcia weselnego.

A może pałac na zabawę weselną?

Młode pary z południa Polski, zwłaszcza z Krakowa i okolic, mogą urządzić wesele w wyjątkowo malowniczym miejscu, jakim jest zabytkowy Pałac Radziwiłłów położony w podkrakowskich Balicach. W jego wnętrzach wesela wyprawiane są od wielu dekad, a każde z nich zyskuje królewską oprawę. Pałac posiada cztery pomieszczenia gotowe pomieścić ponad stu gości. Wesele można zorganizować również w ogrodzie przed Pałacem, a wówczas uczestniczyć w nim będzie mogło bez mała nawet 350 zaproszonych. Plusem Pałacu Radziwiłłów jest to, że usytuowany jest raptem 12 kilometrów od Krakowa, który ma niezmiernie bogatą bazę noclegową. Dojazd gości z kościoła do sali weselnej nie powinien więc trwać dłużej aniżeli 30-40 minut.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]