Nie każde schorzenia zębów jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi sposobami. Jeżeli są one niewystarczające, ostatnim wyjściem jest zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się na przykład w razie potrzeby umieszczenia sztucznych zębów lub mostów, znacznych ubytków zębów, uszkodzeń kości i chorób tkanek miękkich – na przykład różnego typu owrzodzeń lub nowotworów. Jakie metody są jednak wykorzystywane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, aby zabiegi były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?
Chirurg stomatolog – terapia
Niewątpliwie najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy chorych po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą guzów lub narośli – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.
Chirurg stomatolog – jak znaleźć specjalistę?
Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Dobrze więc napisać kilka zdań o tym, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi rzeczami kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie na pewno to, by wykorzystywał on tylko innowacyjne akcesoria oraz, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Dużą wagę ma też nastrój w gabinecie i stosunek dentysty do chorych – wiele mówią nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, a te znajdziemy na przykład w sieci bądź w gronie znajomych.