Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana przede wszystkim do inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, osób zatrudnionych w sekcjach badawczo-rozwojowych i technicznych, a także przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wydrukowany w technologii FDM, DMLS, SLS,SLA, i PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, że nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się również baza wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Druk 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób bądź firm, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk bardzo cienkich ścianek, gładkiej powierzchni, detali oraz wyrazistych konturów.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda drukowania 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są główne atuty tej technologii druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje odporność mechaniczną i chemiczną oraz precyzję konturów.

FDM – wydruk 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej popularnością stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, jak również możliwość wykorzystywania materiałów w obszernej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Z tej techniki druku korzystają firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]