Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w skrajnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną warstwę. Zabezpiecza ona stal przed szkodliwym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, że stal nierdzewna nie reaguje z substancjami używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do składowania znacznych ilości ukończonych już środków. Wspomniane wyżej cechy powodują, że zbiorniki ze stali nierdzewnej są również idealnym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w branży spożywczej

Zbiornik stalowy jest często wykorzystywany w przeróżnych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych lub zakładach przetwórstwa. W browarach, piekarniach czy gorzelniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Usługi przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszą się zainteresowaniem branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na takich pojemnikach nie zbiera się nalot, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości zarazkami lub dzikimi drożdżami.