Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Jeżeli chcesz zlecić regulację okien Warszawa, zajrzyj na serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – aby porządnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to znaczące!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, ale też zapobiega zdeformowaniom i defektom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a dokumentnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje komplikacje z zamykaniem okna lub działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak w wielu przypadkach powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się trudności z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby oprócz tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]