Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

Niektóre śmieci nie powinny trafić do typowego zbiornika na odpady. Powody tych regulacji bywają rozmaite – czasem odpady przekraczają akceptowalne rozmiary, czasem zabraniają tego funkcjonujące w naszym kraju akty prawne. Co czynić z takimi kłopotliwymi odpadami? Możemy przetransportować je do pobliskiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. W każdej gminie powinien funkcjonować jeden PSZOK, chociaż w najsilniej zaludnionych miastach możemy niekiedy wybrać spośród wielu punktów. To jednak rozwiązanie przydatne jest tylko dla tych, którzy posiadają dużą ilość niewykorzystanego czasu oraz własny samochód sporą ilością wolnego czasu oraz swoim autem. Pozostali najlepiej uczynią, decydując się na wypożyczenie kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów oraz renowacje – kiedy wypożyczyć kontener na śmieci?

W czasie wszelkiego typu prac wytwarzane są niestandardowe odpady. Zwykle są to remonty mieszkań i przebudowa domu – idzie z reguły o spore ilości gruzu, ale też opakowań po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera będzie też dobrym wyjściem, jeżeli urządzamy opróżnianie strychu – wówczas zgromadzimy w nim wszystkie zalegające od wielu lat zbutwiałe meble, niedziałające urządzenia i sprzęty. Roboty budowlane czy sprzątanie strychów staną się znacznie łatwiejsze, jeśli z okna domu do kontenera podłączymy specjalny zsyp, dzięki któremu bezpiecznie przetransportujemy odpady bez konieczności wyczerpującego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu zlecić sprzątanie strychów i piwnic lub wywóz odpadów?

Sprzątanie strychów, ale także wywóz różnorodnych śmieci, to usługi świadczone m.in. przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się do klienta kontener o ustalonej kubaturze, który ten w okresie wskazanym w umowie może zapełnić niepotrzebnymi meblami bądź odpadami budowlanymi. Pojemnik jest później wywożony z posesji, a jego zawartość przekazywana jest do punktu, w którym zostanie legalnie przetworzona zgodnie z prawem.