Tracisz włosy? Dowiedz się, na czym polega mikropigmentacja skóry głowy

Uzupełnij swoje wiadomości o mikropigmentacji skóry głowy we Wrocławiu.

Łysienie jest skutkiem licznych czynników i może ujawnić się na rozmaitych sferach ciała. Niemniej jednak gdy utrata włosów dotyka głowy, czyli miejsca które stale pozostaje widoczne i które trudno ukryć przed spojrzeniem osób trzecich, może to niekorzystnie wpłynąć na percepcja swojego ciała i przyczynić się do obniżenia poczucia własnej wartości.

Behawioralne i medyczne powody utraty włosów

Włosy tracimy systematycznie. Codziennie wypada ich przeciętnie 100 sztuk i jest to ilość, której z reguły nie zauważamy. Sporo czynników może jednak zdecydowanie przyspieszyć proces utraty włosów. Utrata włosów ma podłoże medyczne, jak m.in. łysienie plackowate bądź androgenowe, jakkolwiek równie silny wpływ na jego wzmożenie mają nasze własne nawyki. Łysienie może być następstwem nieodpowiedniego odżywiania się, nieprawidłowo lub za często przeprowadzanego rozjaśniania lub farbowania włosów, a także niewłaściwa ich pielęgnacja. Widoczne oddziaływanie na nasze włosy ma też stres, jaki odczuwamy z różnorodnych powodów. Stres wywołuje psychogenne łysienie, a w poniektórych sytuacjach doprowadza nawet do tego, iż osoba mimowolnie sama skubie włoski z głowy lub z podbródka i ostatecznie trwale niszczy ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy tuszuje braki we włosach

Transplantacja umożliwia rekonstrukcję włosów po całkowitym ich wypadnięciu, jak również leczenie przerzedzonych włosów. Taki zabieg jednak wiąże się w wysokimi kosztami i nie wszyscy mogą ponieść taki wydatek. Istnieje natomiast inne rozwiązanie – „tatuaż” włosów, który z upływem lat zdobywa coraz większy rozgłos. Mikropigmentacja medyczna tuszuje ubytki we włosach poprzez umieszczenie w płytkich warstwach skóry głowy pigmentu, który stwarza pozór posiadania odrośniętych włosów. Tym sposobem na całkowicie łysej skórze osiąga się efekt krótko zgolonej fryzury, natomiast w przypadku przerzedzonych włosów – efekt bujniejszej czupryny. Fakt, iż skóra jest zabarwiona jest w zasadzie niedostrzegalny i można to wyczuć tylko jeśli bezpośrednio dotknie się skóry. Trzeba zaznaczyć, że mikropigmentacja to nie zabieg leczniczy i nie przyczyni się do wyrośnięcia zdrowych włosów. Natomiast barwnik z powodu procesu regeneracji skóry powoli blaknie i zwykle po 12 miesiącach nieodzowne jest powtórzenie zabiegu.

Adres:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]