Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Skieruj się na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/, aby uzyskać informacje o nieszczelnych oknach.

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna ochraniają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale również izolują je od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym okresie możliwe usterki mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]