Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

Na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ dowiesz się, kto oferuje uszczelnianie okien Warszawa.

Odczuwasz chłód wiejący od okna lub ewentualnie drzwi balkonowych? To nieomylny znak, iż nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych apartamentach, ale oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i czemu jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien właściwymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle testów przez nieszczelne okna może wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, niemniej jednak oraz na rachunki – skutkiem tego prawidłowe uszczelnienie okien jest wybitnie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych przypadkach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać zawodowców od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, jednakowoż także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto także wykonać zawsze w nowym domu bądź też mieszkaniu (po wybudowaniu czy też odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, aby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin oraz zastosują profesjonalne materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]