Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Odwiedź brabis.pl, żeby dowiedzieć się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych firmach jest zazwyczaj źródłem niemałych problemów. Mniejsze podmioty rzadko są w stanie przyjąć specjalisty ds. księgowości na stałe, a ich szefowie często nie umieją rzetelnie zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. księgowości, zyskamy pewność, że konsekwencją ewentualnych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie nałożenie kary. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o finansami samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Warto również wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie kosztami usług – nadzwyczaj niskie koszty usług często oznaczają ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci posiadają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]