Witamina C to składnik o rozległym zastosowaniu, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Stosowany jest zwłaszcza w okresach większej zapadalności na przeziębienia. Od połowy XX wieku witaminę C wykorzystuje się w inny sposób – przy bardzo poważnych chorobach. Zweryfikujmy zatem jak działają dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – olbrzymie porcje kwasu askorbinowego
Witamina C jest składnikiem warunkującym właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka. Samodzielnie nie umiemy jej wyprodukować, dlatego musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z warzyw). Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu sprawdza oddziaływanie witaminy C na zwalczanie niebezpiecznych schorzeń – chorób pokleszczowych, miażdżycy oraz mnóstwa innych. Naukowcy sprawdzają szczególnie działanie kwasu askorbinowego na niszczenie komórek kancerogennych – niektóre doświadczenia starają się udowodnić, że wprowadzenie wlewów witaminy C może dać znacznie lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na podaniu sporych porcji tego związku do organizmu. Dawki sięgają nawet 10000 mg, jest to więc niezwykle silne stężenie, które pomoże pokonać wiele groźnych chorób.
Wlewy witaminy C – uzupełnienie tradycyjnych terapii
Sposób podawania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, usuwa niebezpieczeństwo pojawienia się działań ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku standardowych terapii (np. tabletek). Efekty mogą być znakomite – miażdżyca cofnie się i poprawi się wydolność organizmu. Żeby ujrzeć trwałe skutki, terapia musi trwać około miesiąca, a stężenia witaminy pod stałą kontrolą weryfikowane przez lekarza, który decyduje o kierunku leczenia.