Wylatujesz na wakacje? Skorzystaj z parkingu długoterminowego

Przelot samolotem startującym z dalekiego lotniska może być źródłem sporych problemów. Najistotniejszym będzie niewątpliwie kwestia dojechania do portu lotniczego. Jeśli bowiem nie dotarliśmy do ciekawych kursów autobusowych, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni dotrzeć na miejsce swoim autem. Wiąże się to niestety z potrzebą zostawienia pojazdu w odpowiednim miejscu – takim, gdzie nie będziemy obawiać się kar finansowych ani wandali. W takich przypadkach najlepszym wyjściem okaże się z pewnością rezerwacja stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym więc opiera się taka usługa? Czego stawiając na nią możemy oczekiwać?

ABC rezerwacji parkingu długoterminowego

Reguły korzystania z tej usługi będą banalnie łatwe – stanowisko na parkingu możemy najczęściej zamówić online. W oknie w serwisie parkingu musimy jedynie wybrać właściwy termin, a następnie zlecić przelew. Po dotarciu do miasta z lotniskiem miejsce będzie już na nas czekało, a w większości przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam też transfer do terminalu. Parking długoterminowy zwykle nie wiąże się ze sporymi kosztami – dzień postoju to bowiem koszt niecałych dwudziestu złotych, jednak należy zauważyć, iż kwoty będą tym niższe, im dłużej trwał będzie nasz wyjazd.

Czemu warto wybrać parking długoterminowy?

Najważniejszym z plusów zaparkowania samochodu na parkingu długoterminowym będzie fakt, iż są to place strzeżone – nie musimy zatem martwić się ochroną stojącego samochodu, gdyż ten zresztą w tym czasie będzie dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach najczęściej świadczą też wiele usług dodatkowych, a te na pewno ułatwią nam organizację podróży – na przykład wspomniany przed chwilą transport czy też możliwość dopompowania opon i załadowania akumulatora po długotrwałym parkowaniu. Przed podróżą najczęściej będziemy mieli również możliwość zważenia walizki i dzięki temu ustrzeżenia się większych kosztów.