Zakładanie trawników zostaw profesjonalistom

Wykonanie trawnika w ogródku nie sprawi nikomu większych trudności – nawet, jeśli nasze ogrodnicze umiejętności nie okażą się zbyt duże. Trudności na pewno pojawią się jednak, jeżeli niezbędne będzie zakładanie trawników o sporej wielkości lub położonych w najważniejszych miejscach – między innymi w pobliżu przedszkoli, na placach miast lub przed ogólnodostępnymi budynkami. Podobne trawniki muszą bowiem uporać się z nawet naprawdę nasilonym użytkowaniem oraz doskonale się prezentować. Zakładanie trawników dobrze więc powierzyć specjalistom oraz zyskać gwarancję, że efekty okażą się zadowalające. O czym więc musimy pamiętać przy wyborze firmy oferującej takie usługi ogrodnicze?

Jakie trawy na zakładanie trawników?

Przedsiębiorstwa świadczące zakładanie trawników stosują dwa typy traw – z darni oraz nasion. Wszystkie posiadają swoje plusy i minusy. Te wspomniane na początku stosowane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o niewielkiej wielkości. Ich zalety to przede wszystkim łatwy montaż (również na zboczach) oraz natychmiastowo zauważalne efekty, a także wytrzymałość na wilgoć i mróz. Trawniki z nasion będą z kolei znacznie mniej kosztowne od tych z darni (przez co świetnie nadają się do stosowania na sporych areałach) oraz potrzebują mniej skomplikowanej opieki.

Zakładanie trawników – jak znaleźć firmę?

Jak łatwo stwierdzić, zakładanie sporych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga dużej wiedzy i wykorzystania specjalistycznych maszyn (między innymi koparek czy agregatorów) i surowców. Z tego względu zanim wybierzemy ofertę danej ekipy, dobrze rozważmy wszelkie plusy i minusy. Bezwzględnie sprawdźmy, jakimi maszynami posługują się jej specjaliści oraz czy mają wystarczające umiejętności. Dobrym rozwiązaniem okaże się również wyszukanie opinii na temat firmy w internecie – możliwe, że unikniemy w ten sposób niemiłych pomyłek.