Zastosowania mikropigmentacji

Dalsze informacje o mikropigmentacji głowy.

Z pewnością sprawdzając usługi gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym przekonaniu mikropigmentacja to jedynie mniej używana nazwa popularnego wśród kobiet makijażu permanentnego. Tymczasem wykonanie trwałego makijażu to zaledwie jedna z metod zastosowania tej techniki, która poza kosmetyką ma też zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja włosów – alternatywa dla zabiegu przeszczepu włosów

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się najczęściej panie pragnące zaoszczędzić czas poświęcany codzienne na wykonywanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak pragną wyglądać każdego dnia. Jest jednak też mikropigmentacja medyczna, która pomimo iż nadal jest zabiegiem z obszaru estetyki, ma duży wpływ na psychikę jednostki, która się na nią decyduje. W ostatnim czasie bardzo popularne jest wykorzystanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze względu na jego cenę nie może sobie pozwolić sporo ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pozwala także zwiększyć poziom akceptacji własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczna optyczna rekonstrukcja aureoli sutka, jak również maskowanie blizn oraz bielactwa.

Mikropigmentacja głowy – dlaczego tę procedurę należy powtarzać?

Na pozór zabieg ten wygląda jak zwyczajna usługa tatuażu. Linergista lub linergistka, bowiem tak zwie się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem wykonuje nakłucie naskórka i w ten sposób wprowadza w niego pigment. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy efekt nie jest stały i utrzymuje się w przybliżeniu przez rok. Dlaczego? W trakcie tatuażu pigment umieszczany jest w głębokich warstwach skóry, natomiast w trakcie mikropigmentacji wprowadza się go bardzo płytko. W konsekwencji wraz odnawianiem się wierzchnich warstw skóry po paru miesiącach pigment powoli zanika. Zatem jeżeli zamierzeniem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe maskowanie łysiny lub przerzedzonych włosów, powinna ona wiedzieć, że konieczne będzie systematyczne powtarzanie zabiegu w przynajmniej dwunastomiesięcznych interwałach.

Adres:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]