Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zamówisz utylizację mebli Kraków.

Większość z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których z przeróżnych powodów nie chcemy się pozbyć. Z reguły przenosimy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej bądź na strych, aby nie zajmowały przestrzeni domu. Kłopot jednakże w tym, że po wielu latach również te schowki robią się tak zapchane, iż codzienne ich użytkowanie okazuje się do zniesienia. Dopiero to popycha większość z nas do przystąpienia do gruntownego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, żeby uwolnić się od nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko organizujemy także, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zapuszczoną nieruchomość. Warto więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z piwnicy, mieszkania oraz poddasza.

Wywóz mebli – co z nimi zrobić?

Odpady takie jak popsute meble, sprzęt RTV i AGD, elementy ram okien czy połamane panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli musimy się ich pozbyć, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są zazwyczaj w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci znacznych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono też o zgodny z prawem recykling zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć oferują również fachową asystę przy opróżnianiu komórki, strychu lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – ponowne pozyskanie materiału

Jeżeli stare meble zostaną przewiezione do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, nie skończą spalone ani nie trafią na wysypisko. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe, a następnie podzieleniu ich podług materiału, z którego zostały wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości są one wytworzone, opiera się zazwyczaj na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do złożenia kolejnych garderób, łóżek bądź półek.

Adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]