Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie orzeźwienia nadają jony ujemne, które tworzą się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie i otoczenie, oczyszczają powietrze oraz łagodzą nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w wyniku wpływu silnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego albo emitowania ekstremalnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak kopiarki, komputery czy telewizory, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się przez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach silnie zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego aby znowu odczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Jonizacja stosowana jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić dym papierosowy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy niebezpieczne bakterie i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy relaks i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie chronicznego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w szpitalach, biurach, instytucjach publicznych czy szkołach, a więc tam, gdzie istotne jest skupienie się na wykonywanych obowiązkach.