Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Polacy pomału przekonują się, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: roztocza, pyłki kwiatów, spaliny pojazdów, sadzę czy mikroorganizmy i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy domu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń usuną?

Dzisiaj najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co eliminuje dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 i PM10 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie usuwa także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w użyciu i energooszczędne.