Fotele gamingowe – opracowane specjalnie dla zapalonych graczy

Kartkując reklamy salonów meblowych coraz częściej widzimy w ich ofercie sekcje prezentujące fotele dla graczy. Większa część klientów przeważnie nie pojmuje różnic między fotelami do grania a fotelami do pracy przy komputerze, jednak zapaleni gamerzy wiedzą, iż dobry fotel gamingowy jest niezbędny, ponieważ dostrzegalnie podnosi komfort grania.

Dobre podparcie i wygoda – krzesła gamingowe

W ciągu minionych 3 dziesięciolecia gry komputerowe zdobyły porywającą popularność i ekspresowo przeniosły się z salonów gier do mieszkań graczy. Rozwinął się też e-sport i coraz liczniejsza grupa osób nie tylko po prostu wpada w świat gier dla zabawy, ale wręcz spędza przed ekranem komputera dziesiątki godzin w miesiącu przygotowując się do kolejnych turniejów. Z tej przyczyny niezbędne im są profesjonalnie zaprojektowane fotele gamingowe, których główną funkcją jest danie graczom stabilnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wygody w trakcie wielogodzinnych rozgrywek. Na co wobec tego zwrócić uwagę wybierając fotel do grania? W pierwszej kolejności zobacz, w jakim stopniu pozwala on na regulację poszczególnych elementów mających wpływ na jego ergonomię, m.in. na wysokość zagłówka, siedzenia i podłokietników, ułożenie poduszek na wysokości lędźwi i łopatek oraz kąt maksymalnego i minimalnego odchylenia oparcia. Ważne są też surowce z jakich wyprodukowany został taki fotel – musi być stabilny, wytrzymały nawet na znaczne obciążenia, a na obszarach stykających się ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) musi być pokryty materiałem, który nie doprowadzi do obtarcia czy podrażnienia skóry.

Cena foteli dla graczy

Cena krzesła dla gracza nie jest niska – koszt zakupu najtańszych produktów z tej kategorii zaczyna się około 350 zł, natomiast w przypadku modeli z górnej półki w wielu przypadkach znacznie przekracza granicę 1000 zł. Z czego wynika taki wachlarz cen? Tanie modele foteli do grania są wykonane z surowców gorszej jakości i zwykle posiadają nieznaczną możliwość regulacji, jednak bez problemu zaspokoją potrzeby osób, które spędzają przed ekranem po kilka godzin w tygodniu. Fotele przeznaczone dla zapalonych graczy mają większy zakres regulacji indywidualnych modułów, są często pokryte bardzo trwałą naturalną skórą, mogą wytrzymać wysokie obciążenia (nawet do 150 kilogramów!), a także posiadają takie udogodnienia, jak skrytki na drobiazgi, podnóżki czy zaczepy na słuchawki.