Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe, więc każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym podłożu – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu paneli od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – trzeba odstawić je na kilka dni – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wilgoci. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Zanim je zamontujesz, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża – najniższa wartość wynosi 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Tak, jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pokoju. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – do ich zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]