Antena SAT – talerze nadal są w modzie

Znajdź antenę satelitarną

Znaczna część z nas posiada w swoim mieszkaniu telewizor. Pomimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy czasem zobaczyć ciekawy serial lub program telewizyjny. Aby odbiór programu stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Rewelacyjnie nada się do tego antena SAT, którą dzisiaj można zakupić bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej parę razy w życiu. Jest to urządzenie z trudną do przeoczenia czaszą, która potocznie nazywana bywa talerzem. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można w związku z tym odbierać wciąż ogromnie popularną w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporego odsetka odbiorców z kablówką. Jest to wynikiem tego, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wyróżnia się kilka rodzajów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe i panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się konkretnymi właściwościami – różnią się chociażby średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie zazwyczaj konsumenci stosują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Anteny zrobione są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie oddziaływania zmiennych warunków atmosferycznych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, wysokie oraz niskie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Wysokiej klasy antena SAT będzie mogła być użytkowana wiele lat.

Co obok anteny satelitarnej jest niezbędne do odbioru kanałów?

Antena SAT nie jest jedynym elementem potrzebnym do tego, aby bez trudu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba też wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana we właściwej pozycji. Niezbędny jest też konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), odbiornik satelitarny i kabel antenowy.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]