Artykuły foliowe – worki do skrzynek e2, peleryny fryzjerskie i inne

Szukasz worków spożywczych? Wejdź na https://globalhygiene.pl/artykuly-foliowe/.

Folia z polietylenu to produkt, bez którego nie wyobrażamy sobie dziś życia. Wytwarza się z niej zarówno worki używane w domach, jak i produkty foliowe, których używa się między innymi w branży spożywczej.

Worki foliowe do skrzynek euro – nieodzowne w branży spożywczej

Polietylen, innymi słowy polimer etenu, wykorzystywany jest chętnie w przemyśle. Najbardziej rozpowszechniona jego forma to przypuszczalnie worki na śmieci. Do ich wytwarzania stosuje się zarówno polimer etenu o małej gęstości (w skrócie LDPE), jak i polimer etenu o dużej gęstości (HDPE). HDPE cechuje się lepszą odpornością mechaniczną oraz wytrzymuje wyższe temperatury, ale jest mniej przezroczysty. Z folii tego typu produkuje się m.in. mocne worki na odpady. Natomiast LDPE jest bezwonny, przezroczysty i bardziej miękki, a tym samym nadzwyczaj elastyczny. Nie jest tak wytrzymały na wysokie temperatury, jednak w tych niższych utrzymuje swoją elastyczność. Przydaje się to w branży spożywczej, przede wszystkim tam, gdzie magazynuje oraz dostarcza się zamrożone produkty. Dla przemysłu spożywczego z LDPE produkuje się worki foliowe euro dostosowane do pojemników w wielu rozmiarach. Co ważne, worki z takim przeznaczeniem powinny uzyskać certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z żywnością.

Jednorazowe peleryny dla fryzjerów oraz pozostałe artykuły foliowe

Z polietylenu wytwarza się także masę innych produktów dla rozlicznych sektorów przemysłu. To np. transparentna folia pakunkowa (również ta termokurczliwą), rury, różnego rodzaju pojemniki, a nawet mocne żyłki oraz żagle. Jest to również tworzywo, z którego krajowy producent odzieży ochronnej, spółka Global Food Hygiene, opracował transparentne, antystatyczne peleryny jednorazowego użytku dla fryzjerów. Peleryny wytwarzane są w kilku barwach i w dwóch rozmiarach, a pakowane są w formie praktycznej rolki ze zrywkąpasującej do dozowników.

Adres:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]