Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Potrzebujesz bagażników dachowych? Sprawdź ebagaznik.pl

Podróż samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne w trakcie wypoczynku akcesoria. Zazwyczaj nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wymienić głównie narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność samochodu znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale też nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem posiada opływowy kształt. Do jego montażu niezbędne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz sam montaż zlecić zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem SUPy, rowery czy narty. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na klapie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]