Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Spodnie bryczesy kupisz na horse-trade.pl

Jazda na koniu wymaga nie tylko wielu wyrzeczeń, godzin pracy i ogromnych pokładów cierpliwości, ale także odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz nabyć wysokiej jakości bryczesy? Szeroki wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi dotykają do siodła, dzięki czemu zmniejszają zagrożenie otarcia naskórka. Dobrze wykonane spodnie bryczesy powinny być elastyczne i obcisłe, a przy tym nie krępować ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec poczuje pełną swobodę.

Jak kupić najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu lub innych surowców dających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje również łydki i uda, bądź kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one posiadać powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które gwarantują komfort cieplny podczas jazdy. Znaczenie mają również walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek i liczne kieszenie.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]