Buty na motocykl – czym się różnią i jakie kupić?

Jeśli potrzebujesz butów na motor, skieruj się tu.

Buty na motocykl, podobnie jak i inne części odzieży dla motocyklistów, doskonale się prezentują i z pewnością niejedna osoba chciałaby je kupić ze względu na sam ich wygląd. Jednak ich elementarnymi funkcjami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad jednośladem oraz zagwarantowanie ochrony stopy i goleni w razie ewentualnego wypadku.

Jakie buty na motor na jazdę turystyczną, a jakie po mieście?

Problem z tym, które buty na motocykl będą najstosowniejsze, mają nie tylko początkujący kierowcy, ale nawet osoby od jakiegoś czasu zafascynowane jazdą na motorze. W sklepach z ubraniami i akcesoriami motocyklowymi dostaniemy kilka rodzajów obuwia. To między innymi:
1. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające jedynie do kostki, które są doskonałe na nie za, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie niebezpieczeństwo udziału w wypadku jest znacznie mniejsze, dlatego też zagwarantowanie osłony stopie nie jest w nich priorytetem. Ich zaletą jest z kolei nadzwyczajna wygoda, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy nie jedziemy na motorze bądź skuterze.
2. Buty turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższe odległości. Kończą się powyżej kostki, w wielu przypadkach do połowy łydki i wytworzone są z surowców ochraniających stopę przed wilgocią.
3. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i drogach ekspresowych, gdzie prawdopodobieństwo wypadków oraz urazów jest bez wątpienia większe. Buty na motor tego typu posiadają liczne usprawnienia minimalizujące ryzyko przetarć skóry i złamania kości śródstopia bądź goleni. Te buty są długie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać na piechotę.

Kupuj buty motocyklowe uznanych firm

Wybierając buty na motocykl powinno się uprzednio określić, jakie ma być ich ogólne zastosowanie – wykorzystanie butów miejskich w trasie może skończyć się bolesnymi urazami w razie upadku motocykla, z kolei buty enduro noszone wyłącznie do jazdy po mieście, będą może prezentowały się wyśmienicie, ale miłośnik jednośladów nie będzie czuł w nich komfortu. Funkcją obuwia na motor, notabene jak innych części ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy oraz zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, toteż jakość wykonania i wykorzystanych w nim surowców jest bardzo ważna. Kupujmy wobec tego buty motocyklowe uznanych firm. W razie niepewności należy zawsze skorzystać z rady bardziej wykwalifikowanego kierowcy bądź zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym planujemy wykonać zakup butów.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]