Buty sportowe to komfort i lepsze wyniki w czasie treningu

Chcesz kupić buty sportowe? Sprawdź sklep-hummel.pl/pl/c/OBUWIE-SPORTOWE/265.

Codzienny jogging, trening na siłowni czy udział w sportach drużynowych nakłaniają do tego, by odpowiednio zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie powinno się na dłuższą metę wykonywać w zwyczajnych butach, dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się w obuwie sportowe.

Obuwie sportowe – nie tylko atrakcyjne wzornictwo

Gros z osób łączy obuwie sportowe najczęściej z ciekawą estetyką i wygodą chodzenia w nich. Nie spostrzegamy ich swoistych cech, jednakże podświadomie czujemy, że stopy czują się w takich butach lepiej. To dlatego obuwie sportowe nierzadko wykorzystujemy również w czasie pracy, zwłaszcza, jeśli jest to profesja, w którym długo stoi się bądź chodzi – dostrzegamy je na nogach profesorów, lekarzy czy pracowników sklepów. Ale w przypadku sportowców noszenie obuwia opracowanego do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko osiągać lepsze wyniki, ale także zmniejszyć ryzyko możliwych urazów. Obuwie dla biegaczy ma amortyzatory mikrowstrząsów oddziałujących na śródstopie oraz kostkę podczas styczności z bieżnią, spody obuwia do tenisa są dostosowane do prześlizgiwania się po gliniastej i trawiastej nawierzchni kortów, korki piłkarskie dają graczom przyczepność i pozwalają na momentalną zmianę kierunku biegu zarówno na naturalnej, jak i sztucznej pokrywie boiska, analogicznie jak obuwie halowe ułatwia bieg po drewnianym parkiecie. Obuwie sportowe jest tym samym lokatą w lepsze rezultaty sportowe, ale i w zdrowie.

Kiedy należy wymienić obuwie sportowe?

Jeśli dla uprawianej przez nas dziedziny sportu zaprojektowano dedykowane buty, nie warto zastępować ich prostymi tenisówkami. Nawet tak nieskomplikowana aktywność jak jogging w nieodpowiednim obuwiu z supermarketu często jest przyczyną urazów. Nie warto również oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoką cenę wpływają lata poświęcone przez firmy na badanie mechaniki konkretnego sportu oraz odkrycie technologii produkcji takiego obuwia. Buty noszące wyraźne znamiona zużycia albo, które uległy zniszczeniu, należy tak szybko jak to możliwe zamienić na nowe, bo niewątpliwie nie spełnią one już swoich funkcji, co również może przyczynić się do urazów w czasie treningów.

Adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]