Cegła ozdobna – których producentów klinkieru warto znać?

Klinkierjest popularnym materiałem stosowanym na elewacjach i innych powierzchniach na zewnątrz budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo technologia produkcji cegły klinkierowej sprawia, że równie dobrze radzi sobie z ekstremalnymi temperaturami, co uszkodzeniami mechanicznymi lub wilgocią. Planując użycie tego materiału w swoim domu należy jednak poznać najważniejszych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ich ofercie.

Producenci klinkieru – Roben, Wienerberger, CRH

Jednym ze światowych liderów w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben jest obecna od 160 lat na budowach całego świata. Cegła Roben jest ceniona ze względu na różnorodność oraz wytrzymałość. Inna znana firma produkująca klinkier, austriacka firma Wienerberger, powstała na początku XIX wieku, zaś na polskim rynku funkcjonuje od połowy lat 90-tych. Cegła klinkierowa Wienerberger w branży budowlanej jest znana dzięki innowacyjności rozwiązań użytych w jej produkcji. Kolejny producent klinkieru, CRH, to znana irlandzka firma. W gronie liderów produkcji klinkieru znalazła się także polska firma. Klinkier Przysucha należy do najstarszych polskich produktów tego typu – jest w sprzedaży od prawie 50 lat.

Różnorodność klinkieru

Producenci klinkieru oferują jego przeróżne modele – dzięki temu bez trudu dobierzemy modele odpowiednie do naszych potrzeb. W salonach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier ręcznie formowany, przeznaczony przede wszystkim do renowacji zabytkowych budynków, jak i maszynowy, który dzięki gładkiej powierzchni doskonale sprawdzi się w nowoczesnych projektach.