Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Shutters okiennice. Uzyskaj więcej informacji na skyshutters.pl

Urządzając pokój, sporadycznie poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Zazwyczaj decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, czyli zasłony oraz firany, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Z czego produkowane są shuttersy

Głównym atrybutem shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, a więc można bez trudu je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od fantazji domowników. Producenci wykonują je z drewna, z płyt MDF, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice ozdobne shutters instaluje się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek wspaniale sprawdzą się także na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszym budownictwie spotyka się jeszcze okazjonalnie, ale większość z nas na pewno kina bądź ekranu telewizora, bowiem tego typu okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w Australii oraz RPA.

Dekoracyjne okiennice shutters nadają wnętrzom nader stylowy wygląd

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko świetnie wyglądają, lecz mają także praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne dni uniemożliwiać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a zimą – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i nie ma zazwyczaj trudności, by umieścić je na większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niesłychanie gustowny wygląd, przez co podwyższają wartość nieruchomości. Trzeba również zaakcentować, iż okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez wykorzystania łańcuszków, co rodzice małych dzieci czy właściciele psotnych psów i kotów, które przerwać zwisające łańcuszki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]