Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Znajdź czapsy

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Główne cechy czapsów i sztylp

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży głównie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Są zatem polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]