Gotuj zdrowo – o soli himalajskiej i kłodawskiej niejodowanej

Chcesz nabyć sól himalajską różową? Sprawdź https://superbutelki.pl/pl/c/Sole/119

Składnikiem koniecznym do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu jest sól. Jakie właściwości ma różowa sól himalajska oraz niejodowana sól kłodawska? Dlaczego warto stosować je w kuchni?

Sól himalajska – jakie mikroelementy zawiera?

Sól kuchenna to jeden z najistotniejszych dodatków, który świetnie podkreśla smak posiłków. Pomimo, że nieumiarkowane użycie soli ma negatywne oddziaływanie na nasze samopoczucie, to jej odpowiednie ilości (do 6 g na dobę) są potrzebne dla właściwego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Sól dostarcza bowiem sód, czyli pierwiastek odpowiadający za gospodarkę wodną i podtrzymanie optymalnego ciśnienia krwi. Jednym ze zdrowych typów soli jest różowa sól himalajska czerpana ze złóż liczących prawie 250 mln lat. Składnik ten mieści w sobie masę wartościowych minerałów oraz pierwiastków, m.in. selen, wapń czy cynk, a jednocześnie jest pozbawiony szkodliwych składników i zanieczyszczeń, takich jak trujące metale ciężkie. Różowa sól himalajska doskonale podkreśla smak potraw i jest do kupienia zarówno w formie grubych, jak i drobnych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – wykorzystywana nie tylko w branży gastronomicznej

Sól kłodawska niejodowana z kolei to substancja o dużym poziomie czystości – zawiera 97% NaCl i jest doskonałym dodatkiem do naszych przetworów. Jest m.in. kopalnią wapnia, cynku czy potasu, czyli składników potrzebnych do utrzymania dobrego samopoczucia. Niejodowana sól kłodawska czerpana jest w kopalni Kłodawa w Wielkopolsce. Nie ługuje jej się, zatem nie traci swoich właściwości i jest bez trudu wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest szeroko używana nie tylko w branży gastronomicznej, ale także sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w kosmetyce, rolnictwie i lecznictwie.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]