Imponująca różnorodność biokominków wolnostojących

Gdy przybliżają się jesienne miesiące czasem marzymy o tym, aby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, iż żyjąc w mieście jest to niewykonalne, bo w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy wykorzystać biokominek wolnostojący.

Gdzie sprawdzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to kapitalne rozwiązanie dla mieszkań, luksusowych hoteli czy loftów. Nie potrzebują podłączenia do komina, bowiem spalane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, w związku z tym ich mycie jest proste, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co kluczowe, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, ważne tylko, żeby zapewnić mu odpowiednią cyrkulację powietrza, ponieważ spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości CO2. Nie jest on również montowany na stałe, dlatego gdy skończy się zima albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu schować do czasu aż znowu nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, zwłaszcza tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one również niezwykle stabilne. Czy biokominek może całkowicie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bo nie wytwarzają tak dużej dawki ciepła, jak tradycyjny kominek, jednak jego zalety estetyczne powodują, że jest bardzo pożądanym elementem aranżacji pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dostosujesz do każdego wystroju wnętrza

Spektrum biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dobrać do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych kolorach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim wzornictwem staromodny kominek. Ci, którzy urządzili mieszkanie w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, także znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o owalnym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, falistych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są modele w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz większe biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są wyposażone w rolki ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wyglądu wielu modeli są znani i cenieni projektanci.