Jak działają rolety podgumowane?

W upalne miesiące roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? Odpowiedzią na ten problem są rolety podgumowane. W upalne lato i słoneczną wiosnę przed opuszczeniem mieszkania zaciągnij okna roletą podgumowaną i jak wrócisz raduj się nienagrzanym, wychłodzonym pomieszczeniem, doskonałym do wypoczynku. Taki model rolety w pełni nie wpuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W jakich pomieszczeniach spiszą się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Zalety rolety podgumowanej

Głównym atutem rolet podgumowanych jest to, iż powodują one całkowite zaciemnienie wnętrza. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie przepuszcza promieni słonecznych do pokoju, tym samym wnętrze się nie nagrzewa. Najczęściej latem zachowanie w pomieszczeniach optymalnej temperatury jest kłopotliwe. Jeśli nie masz klimatyzacji, to wybierz ten model rolety. Rolety podgumowane najczęściej są montowane we wnętrzach, takich jak łazienka oraz kuchnia, ale także w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Nic nie przeszkadza, żeby były dekoracją Twojej sypialni albo salonu.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Roleta podgumowana zazwyczaj występuje w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeżeli musisz znaleźć przesłonę do słonecznego albo mocno oszklonego pomieszczenia, to ten typ sprawdzi się doskonale. Także pokoje, w których szukasz spokoju lub pełnego zaciemnienia, takie jak sypialna, salon czy gabinet, to świetne wnętrza dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do innych elementów pokoju lub wybierz model w absolutnym kontraście do reszty. Rolety mogą być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem wnętrza, jednak wiele jest zależne od Twojej inwencji i koncepcji ich wykorzystania.