Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Jeśli chcesz kupić toczek jeździecki, powinieneś odwiedzić ten adres

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi znaczną prędkość i wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa można kupić dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak solidnej protekcji jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie certyfikaty, a także pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]